Referencje

" Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem"
- Havelock Ellis

Krakowska Grupa Folklorystyczna "Lajkonik" - referencje


Nasz zespół jest zawsze bardzo dobrze przyjmowany, a gościliśmy z naszymi występami już u wielu firm, instytucji oraz osób prywatnych. Aby stworzyć dynamiczny, atrakcyjny program oraz oddać w pełni charakter każdego tańca, tancerze przygotowują się podczas regularnych prób. Tańczą parami niezwykle trudne stylizowane układy w charakterystycznych rytmach. Tworzą zintegrowany, sympatyczny zespół ludzi kochających taniec w każdej postaci. W tańcu wyrażają swoje myśli i emocje, dzięki czemu nadają każdej imprezie fantastyczny klimat. Zapraszamy do zapoznania się z listami referencyjnymi od naszych klientów.


Jesienią 2012 roku zorganizowałam wycieczkę do Krakowa dla moich szwedzkich kolegów z chóru, którego sama jestem członkiem. Chcąc pokazać im jak najwięcej polskiej kultury poprosiłam grupę taneczną "Lajkonik" by zatańczyli kilka z naszych ludowych tańców podczas jednego z obiadów. Ponieważ lokal restauracji nie był zbyt obszerny zdecydowałyśmy się wraz z Panią Moniką Klekowską - szefem zespołu - na dwie pary taneczne oraz dwóch muzykantów.
Pokaz był wspaniały!!! Tańczące pary z uśmiechem, wdziękiem i werwą wkroczyły na parkiet. Z gracją odtańczyły Poloneza I Mazura a potem Polkę i tańce rzeszowskie. Występ zakończył się oczywiście Krakowiakiem, a towarzyszył im oryginalny Lajkonik, który swoją buławą rozdawał gościom razy. Wszystkie tańce wykonane były w oryginalnej polskiej choreografii, a do każdego z nich pary zmieniały stroje odpowiednie do każdego z tańców. Stroje były przepiękne, czyste, wspaniale zadbane i bardzo kolorowe. No cóż - polskie!!!
Moja 40-osobowa grupa gości ze Szwecji była zachwycona polskim folklorem, strojami oraz wysoką klasą i profesjonalizmem grupy tanecznej "Lajkonik". Wszyscy byliśmy pełni miłych wrażeń, a ja, organizatorka naszej wycieczki ze Szwecji do Krakowa, byłam bardzo wdzięczna grupie że w tak wspaniały sposób pokazali moim gościom kunszt taneczny oraz nasz piękny, polski folklor. Dziękujemy i życzymy grupie wielu dalszych równie udanych występów, które przy większej ilości par tanecznych na pewno wzbudzą pośród widzów zachwyt i podziw.

Z wdzięcznością i pozdrowieniem

Barbara Bäckman

Chór "Torpskören" - Szwecja 15 listopada 2012r.Występ był doskonały i bardzo podobał się Gościom, tym bardziej, że był niespodzianką dla Pary Młodej i Gości. Udoskonalili bardzo nasze przyjecie weselne. Bardzo się podobał Mazur i Polonez w pięknych strojach i fakt, że goście zostali zaproszeni i włączeni do choreografii. Jeżeli chodzi o czas to na tego typu imprezę był zupełnie wystarczający. Jedynym minusem, ale o tym Pani mnie uprzedzała to czas oczekiwania na tancerzy, którzy się przebierają i wydaje się to Gościom bardzo długo, chociaż faktycznie to jest moment. Szkoda ze nie został przekazany naszemu konferansjerowi program występu tzn. ile scen i czas oczekiwania, żeby mógł uprzedzić Gości, bo część gości myśląc po pierwszych tańcach, że to koniec i się rozeszła, a później żałowali, że nie zobaczyli reszty, a było naprawdę na co popatrzeć. Ci co widzieli cały występ byli zachwyceni, a szczególnie Para Młoda z ich niespodzianki.

Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo sukcesow artystycznych i osobistych Pani i calej grupie,

Halina JolyPodczas pokazu Zespół zaprezentował bardzo wysoki poziom artystyczny, kunszt i profesjonalizm wzbudzając podziw i uznanie wśród widzów. Publiczność przyjęła ten wspaniały, pełen spontaniczności i żywiołowości występ bardzo gorąco, zmuszając wykonawców do bisów.
Na uwagę zasługuje również bardzo dobra współpraca z Panią Moniką Klekowską, która charakteryzuje się odpow9oedzialnością i rzetelnością w swojej pracy.
Jest to szczególnie dla nas ważne, ponieważ jako organizator wielu przedsięwzięc kulturalnych możemy polegać na ofertach zespołu i dzięki temu wzbogacać nasze propozycje kierowane do mieszkańców osiedli.

Dziękujemy i życzymy wielu sukcesów artystycznych.

Dyrektor Marta Perucka-Tytko

Festyn Opatkowicki - 28 czerwca 2014r.

Ściśle współpracujemy z:

Referencje z oprawy artystycznej wesel dostępne na każde życzenie.


Nadajemy każdej imprezie fantastyczny klimat! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą grupą taneczną uśmiechnij się.