O zespole

" Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem"
- Havelock Ellis

Krakowska Grupa Folklorystyczna "Lajkonik" - o zespole


Nasza historia Krakowska Grupa Folklorystyczna "Lajkonik" została założona z myślą o organizowaniu imprez folklorystycznych dla turystów krajowych i zagranicznych oraz o uatrakcyjnianiu spotkań biznesowych, kongresów, wystaw, targów, festiwali a także różnego rodzaju imprez otwartych i zamkniętych. Grupa popularyzuje polski folklor w sposób atrakcyjny, dynamiczny- "na wesoło" w zależności od możliwości technicznych i wymogów sceny. Tancerze poprzez taniec wyrażają kunszt i piękno polskiego folkloru oraz prezentują bogactwo kostiumów regionalnych. więcej »


Członkowie zespołu

Tancerze:

Dorota Murat
Mira Drozd
Bogusia Figlewicz
Agnieszka Krajewska
Bartosz Grudzień
Kamil Kasperek
Marcin Węgrzyn
Michał Pałka
Grzegorz Zieliński
Karol Chrupczalski
 


Muzycy:

Piotr Nowak
Elżbieta Zarębska
Mateusz Tarnawski
Maciej Pałczyński
Wojciech Szpak
Maciej Gładys


Repertuar Zespół "Lajkonik" ma w swoim repertuarze tańce narodowe i regionalne: lirycznego kujawiaka, zadziornego mazura z ognistymi akcentami i eleganckiego poloneza, porywającego krakowiaka z oryginalnym Lajkonikiem (wykonanym według projektu Stanisława Wyspiańskiego), niezwykle żywiołowego oberka, zawadiacką polkę z Ludwinowa, dynamiczne tańce lubelskie i sądeckie, taniec weselny z krakowskiego Kazimierza i inne. więcej »


Referencje Nasz zespół jest zawsze bardzo dobrze przyjmowany, a gościliśmy z naszymi występami już u wielu firm, instytucji oraz osób prywatnych. Aby stworzyć dynamiczny, atrakcyjny program oraz oddać w pełni charakter każdego tańca, tancerze przygotowują się podczas regularnych prób. Tańczą parami niezwykle trudne stylizowane układy w charakterystycznych rytmach. Tworzą zintegrowany, sympatyczny zespół ludzi kochających taniec w każdej postaci. W tańcu wyrażają swoje myśli i emocje, dzięki czemu nadają każdej imprezie fantastyczny klimat. Zapraszamy do zapoznania się z listami referencyjnymi od naszych klientów. więcej »


Nadajemy każdej imprezie fantastyczny klimat! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą grupą taneczną uśmiechnij się.